Місяць, що закінчує рік, наповнений святами містичного характеру: ворожіннями, магією та ін. Найбільшими святами є Дмитра (9 грудня) та Андрія (13 грудня). У ці дні дівчата дізнаються про свою долю і про майбутніх наречених, а хлопці на Катерини (7 грудня) постяться, щоб мати добрих дружин. На Катерини дівчата зрізають гілочки вишні і ставлять їх у воду: якщо ті розквітають до Різдва, то у новому році дівчина вийде заміж.
Найбільш цікавим у цьому місяці видається свято Андрія (Калита). На вечорницях цього дня хлопці і дівчата влаштовують гру: кусають калиту – медовий корж із отвором посередині. На Аннрія жінки не пекли хліба, не шили і не пряли. В ніч під Андрія хлопці мають найбільші права – єдина ніч, коли парубкам за шкоду і бешкети люди вибачають.
У приміщенні школи учні 10-х і 11-х класів спільно з бібліотекою провели Андріївські вечорниці, на яких дівчата ворожили на свою долю, а хлопці бешкетували і всіляко їм заважали.
Вечорниці у минулому були своєрідним клубом для сільської молоді України, де молодь розважалася, зближалася, пізнавали одне одного і, як наслідок, одружувалися.