Наша історія полита кров'ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами.
Дата 29 січня 1918 року ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків пололінь борців за свободу та незалежність. 300 українських юнаків-добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому чернігівському полі нерівний бій із майже п'ятитисячною армією більшовиків і були майже всі знищені.
19 березня 1918 року в Києві відбувся урочистий похорон на Аскольдовій горі бійців полеглих у бою під Крутами.
Перші згадки і справжня, реальна оцінка захисників Крут відбулася вже після набуття Україною незалежності в 1992 році. Не можна викреслити з пам'яті людської той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше - власне життя.
До цієї дати приурочена година пам'яті з використанням мультимедійної дошки "Вони загинули за Україну".
Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
На порох стерти, перебити! -
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішитесь кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей - не перемогти.
пʼятниця, 30 січня 2015 р.
пʼятниця, 2 січня 2015 р.
Країна світла Надії Гуменюк.
2 січня відзначає день народження волинська письменниця, поетеса, журналіст Надія Гуменюк. За допомогою своїх книг письменниця мовби за руку веде своїх читачів стежкою образів в країну слова. Надія Гуменюк - поетеса, яка тонко відчуває ритми часу. Та головною була і залишається тема людської душі, почуттів любові до рідної землі, своєї мови, історії та культури, до всього, що нас оточує. Слово письменниці окриляє, наставляє, кличе читача до молитви в ім'я України.
У бібліотеці розгорнута книжкова поличка "Країна світла Надії Гуменюк".
У бібліотеці розгорнута книжкова поличка "Країна світла Надії Гуменюк".
Підписатися на:
Дописи (Atom)