26 жовтня Володимир Лис, український прозаїк, драматург буде відзначати свій 70-ий ювілей.
Народився 26 жовтня 1950 року
на хуторі поблизу села Згорани на Волині. 1977 року закінчив факультет
журналістики Львівського
державного університету імені Івана Франка. Служив у війську, працював журналістом у районних газетах Волині,
Хмельниччини, Херсонщини, Рівненщини, у волинській молодіжці, завідував літературною частиною Рівненського музично-драматичного театру. Нині редактор відділу державного будівництва незалежної
громадсько-політичної газети «Волинь».
У літературі
дебютував як драматург, п'ять його п'єс було поставлено в різних театрах України, на українському радіо.
Як прозаїк заявив про себе 1985 року. Член Національної спілки
письменників України та Асоціації українських
письменників.
Автор романів:
·
«Айстри на зрубі»,
·
«І прибуде суддя»,
·
«Камінь посеред саду»,
·
«Маска»,
·
«Острів Сильвестра»,
·
«Продавець долі»,
·
«Романа»,
·
«Графиня»,
·
«Соло для Соломії»
У бібліотеці вашій увазі представлені такі книги автора:
У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, — і виринає десь із глибини пам`яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття…
Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих… Карколомні події ХХ століття — війна, примусова колективізація — події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та в межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, крім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?
Три жінки, три нелегкі долі, три шляхи до кохання...
У неї було дивне ім`я і дивовижна доля. Даза, дочка радянського чиновника, у 30-х роках пройде пекло дитбудинку, а після війни опиниться у вирі повстанської боротьби. Її донька Віталія, витончена естетка, покохає кримінального авторитета. Онуці Олесі в наш буремний час теж доведеться боротися за кохання...
Давні часи і сучасність, кохання, гординя й помста переплелися в дивовижну історію. У провінційного художника Платона Лемещука в один день зникають усі картини. Він у розпачі. Але ще більше його дивує поява колишньої учениці Люби. Колись вона була закохана в нього до нестями, та він не відповів на її почуття. Платон збентежений, він має знайти свої картини, але… Життя всього містечка раптом перевертається: дивні події, жорстокі вбивства, схожі на ритуальні. Художник прагне знайти розгадку цих таємниць і розуміє, що всі ниточки ведуть до давнього портрета графині Венцеслави.
Немає коментарів:
Дописати коментар